• Archives
 • Categories
 • Oświetlony samochód

  2011 - 08.08

  Światło jest niezbędnym elementem życia. Za dnia otrzymujemy je od słońca, jednak w nocy należy samemu zadbać o oświetlenie. Toteż posiadamy je w domu oraz winnych pomieszczeniach, w których musimy przebywać o zmroku. Jednym z takich miejsc, jest wnętrze samochodu. Toteż znajdują się w nim różnego rodzaju lampy, które służą zarówno kierowcom innych pojazdów jak właścicielowi samochodu.

  Otóż należy rozpocząć od zewnętrznej strony samochodu. Na przedzie, tuż przy masce znajdują się reflektory, które po pierwsze oświetlają drogę kierowcy oraz po drugie, sprawiają, że kierowca jest widoczny na drodze. Jest to bardzo istotne, ponieważ niedziałające światła przednie mogą doprowadzić do licznych wypadków. Nawet kiedy żarówki w jednej lampie nie świecą, to jazda jest niedozwolona, ponieważ nadjeżdżający z przodu kierowca będzie myślał, że musi się minąć z pojazdem jednośladowym. Są różne nowoczesne lampy ozdobne, które nadają się do samochodu, ale wiadomo, że są to znowu dodatkowe koszta. Ważne jest jednak to, nie jak one wyglądają, ale żeby były to dobre lampy i dobrze uregulowane. Jeżeli chodzi o wnętrze samochodu, zegary które pokazują stan licznika i paliwa ora obrotomierz – także są podświetlane. Znajduję się dookoła nich oprawa LED, która sprawia, że wszystko na zegarze jest dobrze widoczne. Od wewnętrznej strony dachu auta znajdują się żarówki e27, które rzucają światło na wnętrze samochodu. Jednakże włącza się je w jakimś celu, bo jazda z takowymi włączonymi jest niedozwolona. Czasami w samochodach podświetlone są progi auta. Jest to zarówno praktyczne jak i oczywiście wpływa an wygląd pojazdu. Otóż wmontowuje się tam małe diody, przeważnie dające światło żółtego koloru, ale bywają także inne.

  Każde światło ma wpływ na piękno auta. Jednakże należy pamiętać, że im więcej takich upiększeń, ty też większe koszta związane z naprawą bądź wymianą. Bowiem elektryka pojazdu lubi płatać figle. Toteż instalując w aucie dodatkowe dobrodziejstwa, należy się zastanowić, czy nas na nie stać.

  Tags: , , , ,

  Comments are closed.