• Archives
 • Categories
 • Lampy: Domowe porządki

  2011 - 06.16

  Wiosna w pełni, a wiosna to przede wszystkim czas wiosennych porządków. Co prawda niedawno była Wielkanoc i na pewno większość osób posprzątała dokładnie dom na Święta, ale przecież w wiosennych porządkach niekoniecznie chodzi o mycie okien i podłogi, czy o ścieranie kurzu, albo trzepanie dywanów, ale o dokładne przesortowanie rzeczy, które mamy w domu i zastanowienie się, czy warto, aby te z nich, których absolutnie nie używamy, stały dalej w naszym mieszkaniu i obrastały kurzem, który przed każdymi Świętami musimy z nich pieczołowicie ścierać?

  Przykładowo, czy koniecznie musimy trzymać w domu te wszystkie lampy warszawa, z których połowa ma w sobie stare, od dawna przepalone żarówki, albo nie posiada ich wcale, czy nie lepiej byłoby część z takich zupełnie do niczego nam nie potrzebnych rzeczy, jak stare, kurzące się plafony, spoczywające na strychu, wystawić na Allegro, albo oddać znajomym, lub po prostu wyrzucić. Podobnie można potraktować wiekowe kinkiety, które już od lat leżą zakurzone gdzieś w odmętach naszej piwnicy. W ten sam sposób powinniśmy potraktować nigdy niewyciągane i od lat puste donice ogrodowe, skoro tak długo ich nie używaliśmy, na pewno już nie będą nam potrzebne, nie zaczniemy z nich korzystać nagle po tylu latach leżenia odłogiem. Taki sam los czeka bezużyteczne, bo pozbawione żarówek reflektory, one taż już się nam do niczego nie przydadzą, a komuś mogą przydać się bardziej, ktoś inny może faktycznie zrobić z nich użytek. Trzeba spojrzeć trzeźwym okiem prawdzie w oczy i przypomnieć sobie kiedy ostatnio używane były przez nas stare lampy sklep, skoro zdążyły tak się zakurzyć i utonąć w śmieciach, a na ich miejscu w naszym domu od dawno już królują lampy nowoczesne, dodając blasku naszym wnętrzom. Trzeba pomyśleć poważnie o tym, czy faktycznie strych jest tak dobrym miejscem, aby przechowywać na nim dawno nieużywane lampy kuchenne, czy nie lepiej wynieść je na śmietnik, albo sprzedać na pchlim targu, jeśli są w dobrym stanie.

  Teraz, kiedy w naszym domu lampy massive wyparły już wszystkie inne, starsze, trzeba te stare oddać, niech idą w inne ręce, do ludzi, którzy będą potrafili się nimi cieszyć i je docenić.

  Tags: , , , , ,

  Comments are closed.