• Archives
 • Categories
 • Domowe oświetlenie

  2011 - 11.22

  W każdym domu kwestia oświetlenia jest priorytetowa. W każdy pomieszczeniu ważne jest inne rozmieszczenie źródeł światła, inne natężenie oświetlenia. Z tego powodu projektowanie oświetlenia w domu, nie jest sprawą tak prostą, jak to by się mogło wydawać. Jeżeli mamy z tym problem, warto poszukać w internecie ofert sklepów elektrycznych oferujących gotowe aranżacje oświetlenia. Lampa wisząca dodaje całemu pokojowi wiele uroku.

  Często są na stronach sklepów internetowych aplikacje wspomagające dostosować je do naszych potrzeb i do specyfiki danego pomieszczenia. Dobór źródeł światła jest tym ważniejszy, że zapewnia nam to możliwość rozsądnego gospodarowania energią. Lampy, które są dobrze umiejscowione, tam gdzie to faktycznie jest potrzebne, sprawia, że mniej energii jest wykorzystywane na próżno. Tanie lampy to takie, które są dostosowane do rozmiarów przestrzeni, którą mają oświetlić, jak również można w nich zastosować energooszczędne żarówki. Nie we wszystkich lampach jest taka możliwość, a na bardziej uniwersalne żarówki diodowe, mało kto może sobie pozwolić. A warto pamiętać, że stawianie na energooszczędne źródła światła jest obecnie bardzo ważne, nie tylko zresztą na wysokość naszych rachunków za energię elektryczną ale ogólnie na dobro środowiska a także ze względu na to, że surowce z których jest pozyskiwana energia są na wyczerpaniu. Już za około cztery lata może nam zacząć brakować energii elektrycznej. Najkorzystniejsze więc jest oświetlenie Led w domu jednak nadal wiąże się to z dosyć dużym jednorazowym wydatkiem na lampy i żarówki Led, dlatego ta technologia wciąż jest mało popularna w naszych domach.

  Wiele tu w tym wypadku zależy również od tego, że wciąż mało osób wie, że taka technologia jest dostępna. Nie znając możliwości jakie daje technologia Led, odnoszą się do niej sceptycznie. Lampy podłogowe często posiadają żarówki led. Dlatego i nie wiele osób jest skłonnych inwestować w tak drogie żarówki, które obecnie kosztują tyle co co najmniej trzy żarówki energooszczędne o takiej samej mocy oświetleniowej. To sprawia, że jednak większość z nas wybiera jednak te drugie.

  Tags: , ,

  Comments are closed.